שילוב בני הגיל השלישי בפינת החי


מיזם חדש מיוזמתם של חברי מועדון 50+ גבי שפע ודוד פלד.

*שילוב בני הגיל השלישי בפעילות פינת החי בהר אדר*
שמי גבי שפע, אמנית וחובבת חיות, תושבת הר אדר.
מזה כ-5 שנים, בשיתוף עם אחיותיי, אני מקיימת  בבית הורי בני ה-85 חווה חקלאית עם חיות משק וגידולים חקלאים. בחווה דבורים, תרנגולות, ארנבים, שלווים, ברווזים, ברברים, שרקנים.
הפעילות בחווה מייצרת שיתופי פעולה רב גילאיים, קהילתיים על בסיס יומי וכן אירועים חד פעמיים כמו סדנאות לגילוף כלים מעץ בשיטות מסורתיות, ימים פתוחים, הדרכות בנושא דבורים ורדיית דבש.
אבי ואימי פעילים פיזית סביב צרכי החיות השונים, לדוגמא: אבא מתכנן ובונה תאי הטלה ומעלה פתרונות יצירתיים לפי הצורך, אמא מכינה עוגיות ומארחת בחום את קהילת המקום, ניסיוני לאורך השנים מוכיח את כל היתרונות עליהם אני כותבת באתר האינטרנט של המיזם. beitchavot.co.il
מתוך היכרות אישית של התועלת הנפשית הקוגניטיבית והפיסית לאנשים מבוגרים מהיכולת לטפל בבעלי חיים ולהימצא במחיצתם וכן לימוד הנושא בעקבות זאת, החזון האישי שלי הוא להעלות באופן משמעותי את המודעות לצורך לאפשר לבני הגיל השלישי קרבה לבעלי חיים כחלק משגרת חייהם.
שלב הגיל השלישי במחזור החיים מזמן התמודדות עם נושאים שהיו פחות מוחשיים לפני הפרישה מעבודה - פגיעה בתחושת הערך העצמי, חשש מאיבוד עצמאות וכישורים, בדידות או ניתוק ממסגרת חברתית והתמודדות עם שאלות קיומיות של בריאות, שינוי ופרידה.
פעילות עם בעלי חיים תספק לעוסקים בה ערך רגשי ופונקציונלי רב אשר לא ניתן למצוא בדרך כלל בפעילויות אחרות. קרבת בעלי חיים מספקת מענה לצרכים שונים כגון קרבה פיסית ומגע, חוויה של רוך, חום, הדדיות, נעימות, התקשרות ונאמנות. רוב החוויות הטובות האלה ניתנות בקלות יחסית, כי החיה מתגמלת בפשטות ובישירות.

פינת החי בהר אדר אשר הוקמה על ידי יוסי כוהל מופעלת בעיקר על ידי בני נוער מתנדבים.
ברצוננו להציע לחברי מועדון חמישים פלוס להתוודע לפעילויות עם בעלי חיים שבפינת החי.

למעוניינים נקיים ביקור מודרך בפינת החי ונציע את האפשרות להשתלב בפעילות בפינת החי בדרך של התנדבות בהיקף שיתאים לכל אחד או פשוט ליהנות מהחוויה של קרבה לבעלי חיים.

 

הקמנו צוות שילווה את המיזם:

גבי שפע, דוד פלד, יוסי כוהל, מוניקה, יהודה בן חור, ברכה אברמיצקי.

 

שימו לב, המעוניינים להצטרף למיזם מוזמנים להירשם אצל ברכה אברמיצקי או אצל יהודה בן חור.

ברכה : 0522609123

יהודה: 0504338988